KOMANDOR-ТЕРНОПІЛЬ Наш e-mail Наш канал на youtube Наш skype Наш instagram Ми у facebook

Шафа-купе: як зробити правильний вибір

Шафа-купе – це самий функціональний і практичний предмет інтер’єру, який дозволяє раціонально використовувати кожен сантиметр корисної площі приміщення, перетворюючи його на місце для зберігання величезної кількості речей. Система розсувних дверей і якість комплектуючих деталей визначають зручність експлуатації і термін служби шафи-купе. Існують дві системи розсувних дверей: з опорою на нижній ролик і з верхньою підвіскою.

Системи з опорою на нижній ролик підходять для використання в приміщеннях з нерівними стелями і підлогами (допустиме відхилення 2-3 см). Пересування дверей в цьому випадку відбувається за рахунок ковзання роликів всередині треку (паза). Легкий перебіг дверного полотна забезпечують Підресорені роликові механізми, встановлені в його верхній частині, а надійність і стабільність руху – підшипники і спеціальні пристрої, що входять в конструкцію нижніх роликів. Сучасні системи цього типу зазвичай оснащені шумопоглинаючими вкладками і пилезахистними щітками.

Системи з верхньою підвіскою використовуються в приміщеннях з рівними поверхнями, так як допустиме відхилення становить всього 5-6 мм. Конструкції даного типу встановлюються тільки на дуже жорстких каркасах, що трохи збільшує вартість шафи-купе. Для виготовлення рам і направляючих використовується сталь або алюміній зі спеціальним антикорозійним покриттям. Зовнішні поверхні виконуються із звичайних або тонованих дзеркал, матового або прозорого скла-триплекс і т. д. Внутрішні перегородки, козирки, днища, полки та інші елементи найчастіше виготовляються з ДСП-панелей (товщина 8-18 мм), покритих меламіном різної текстури (гладка, рифлена, під дерево, натуральний камінь та ін. ). Грані внутрішніх панелей кбкромковують пластиком або меламіном.

Вибір шафи-купе під певне приміщення

Шафа-купе для передпокою

У типових багатоквартирних будинках площа передпокою часто не дозволяє розмістити кілька окремих предметів меблів (шафа для одягу, полка для взуття, дзеркало і т. д. ). У цьому випадку ідеальним рішенням, яке дозволить максимально ефективно використовувати кожен міліметр передпокою, стане шафа-купе. Приміром, кутова шафа з дзеркальними дверцями з підсвічуванням, безліччю полиць для взуття, вертикальним відсіком для верхнього одягу і ящиками для предметів домашнього вжитку дозволить “розвантажити” простір і візуально збільшить приміщення.

Шафа-купе для вітальні і їдальні

У таких кімнатах шафи купе з успіхом замінюють серванти, гірки й “стінки”. На полицях зручних і функціональних конструкцій можна розміщувати апаратуру, посуд, сувеніри, книги, фотографії в рамках і пр. Тому ідеальним варіантом стане вибір шафи з великою кількістю горизонтальних полиць, з прозорими або матовими розсувними дверцятами та системою освітлення, вбудованої під козирком шафи.

Шафа-купе для бібліотеки або кабінету

У приміщеннях цього типу дуже важливо швидко знайти потрібну книгу або документ. Тому, вибираючи шафа купе, варто звернути увагу на конструкцію з прозорими розсувними дверцятами, рядами горизонтальних полиць і невеликими висувними ящиками, в яких можуть зберігатися неформатні предмети, диски або паперу.

Шафа-купе для спальні

У спальні зазвичай зберігають постільна білизна та постільні речі, тому всередині шафи-купе має розташовуватися кілька висувних ящиків, вертикальний відсік з вішалками, антресоль і певну кількість містких горизонтальних полиць. Розсувні дверцята краще вибирати із звичайного або тонованого дзеркала та інших непрозорих матеріалів.

Шафа-купе для дитячої кімнати

Основна вимога, яка пред’являється до меблів для дитячої кімнати, – це її повна безпека. Всі відкриті деталі (зовнішні полиці) повинні бути закруглені і захищені крайкою з екологічно чистого пластику або меламіну. Форма, розміри і внутрішнє наповнення шафи-купе в рівній мірі залежить як від призначення кімнати, в якій він буде встановлений, так і від конфігурації (розміру) самого приміщення.

Сервіси для розрахунку і проектування шаф-купе

Розроблено безліч зручних сервісів, які дозволяють швидко і максимально точно створити проект шафи-купе за заданими параметрами, підібрати матеріали для його виконання і вирахувати вартість готової конструкції. Один з прикладів зручного он-лайн розрахунку шафи купе ви можете знайти тут. За допомогою подібних програм створюються дизайн-проекти, робочі креслення, специфікації та інші документи. У базу даних таких систем, як правило, внесені опису тисяч матеріалів від популярних виробників, наведено їх оригінальні артикули і кодування кольорів, що дає можливість легко і швидко вибирати ті чи інші матеріали і комплектуючі з каталогів. Сучасні сервіси не тільки дозволяють швидко створювати проекти шаф-купе і підбирати оптимальні матеріали і комплектуючі для їх виконання, але й автоматично перевіряють готові проекти на наявність конструкторських помилок. Використання систем автоматичного проектування забезпечує багаторазову економію часових ресурсів, виключає ймовірність помилок і прорахунків у конструктивно-технологічних рішеннях і кресленнях, сприяє оптимізації виробничих процесів, економії ресурсів, зниження собівартості готової продукції і підвищенню продуктивності праці. Незаперечним достоїнством подібних сервісів є простота їх використання. Для того щоб отримати готовий проект / креслення, достатньо в певні поля ввести вихідні дані (висота, довжина, глибина, кількість полиць, секцій, ящиків, вішалок і пр. ) І потрібні параметри (наявність / відсутність стінок, стелі, підлоги, цоколя і т. д. ). Після введення інформації програма видасть готове рішення, яке, при необхідності, можна буде відкоригувати вручну.

Шафа-купе на замовлення. Обов’язки компанії, яка займається виготовленням шаф-купе на замовлення, полягають у наступному:

Після того як клієнт зробив замовлення і вніс передоплату (зазвичай від 50 до 70% від вартості готової конструкції), майстер виїжджає на місце і робить всі необхідні виміри з урахуванням особливостей приміщення та побажаннями замовника;
Отримані дані обробляються за допомогою спеціальної програми або вручну, розробляється дизайн-проект, який узгоджують з клієнтом;
Виготовляють докладний проект / креслення, за яким і буде виготовлятися шафа-купе;
Шафу-купе привозять на місце установки в розібраному вигляді і монтують. Зазвичай на це йде близько трьох годин. Замовник приймає роботу і, якщо її якість повністю його задовольняє, повністю оплачує конструкцію. Як правило, вироби компаній з хорошою репутацією служать десятиліттями, не викликаючи жодних нарікань з боку клієнтів. Джерело: http://www.vashdom.ru/ЯКЩО шафа-купе, то KOMANDOR

Калькулятор шаф-купе

Отримати знижку

Питання - відповіді