KOMANDOR-ТЕРНОПІЛЬ Наш e-mail Наш канал на youtube Наш skype Наш instagram Ми у facebook

Як обманюють продавці шаф-купе

Є кілька простих порад, які, взагалі кажучи, очевидні, але з яких краще все ж почати Після того як ви визначили розміри майбутньої шафи і прикинули, на яку суму ви розраховуєте, врахуйте, що зараз на ринку розкид цін на шафи (однакових розмірів) з різних матеріалів може досягати 200%. Так що ціна вашої шафи на 70% визначить і якість, і довговічність, і наявність / відсутність шкоди здоров’ю.

Вибір фірми.
Коли ви вибираєте фірму-виробника, раджу порівняти за ціною однакові вироби (шафи-купе однакових систем), вироблені різними фірмами. Для цього питайте про наявність (відсутність) авторизації від виробника системи – порівнювати має сенс тільки у випадку, якщо така авторизація є. Наявність центрального офісу – теж важливий фактор. Якщо його немає, то найчастіше і претензії пред’являти буде нікому і нікуди. Якщо він є – його місцезнаходження скаже вам багато про що. Ціна, яку вам називають по телефону, може не включати монтаж, доставку, підйом на поверх по сходах, збірку, гарантію – уточнюйте це окремо, так як ці додаткові послуги можуть займати до 30% від вартості замовлення. Ціна, після того як ви назвали ваші розміри, може бути названа на найдешевшу з систем. Наприклад, на шафу з мінімальним наповненням, на шафу без дзеркальних дверей, без додаткових опцій – тобто шафу звичайно, можна зробити за оголошені гроші, але навряд Чи ви захочете таку шафу. Смішно про це говорити, але уточніть розрахунковий курс фірми – дуже часто на сайтах фірм ціни оголошені в у.о. , А що розуміється під “у.о. “- Не завжди ясно.

Вибір матеріалів.
Далі. Дізнайтеся скільки років фірма на ринку. Дізнайтеся, чи є у фірми своє виробництво. Якщо виробництво є, то запитаєте, якою крайкою кромляться деталі ДСП. Якщо вам пропонують накладну або врізану крайку – відмовтеся від такого придбання. Застосування цих матеріалів говорить про низький рівень виробничого устаткування компанії, а найчастіше – про “гаражний” варіант виробництва. Всі нормальні виробники давно перейшли на верстатне, а не ручне нанесення матеріалу крайки. Причому наноситься на верстаті не горезвісна меламінова крайка (аналоги продаються на будь-якому господарському ринку бухтами), а крайка ПВХ завтовшки 0,40 мм або 2 – 3 мм. Якість шаф-купе, зроблених з використанням крайки ПВХ, відрізняється на вигляд і по термінах служби, і по надійності. Дізнайтеся товщину панелей ДСП, з яких виготовлятимуть фасад вашої шафи,  багато “умільців” фрезерують вітчизняне ДСП 16 мм під паз 10 мм і вставляють у фасад дверей. Жодна з присутніх на ринку систем не прослужить в такому виконанні більше 2 років: вага дверей буде більш ніж в 1,7 разів перевищувати нормативний. Дізнайтеся, яка товщина бічних стінок шафи-купе. Якщо 18 мм, то ДСП, з якого зроблять вашу шафу, однозначно імпортне  і тому відповідає стандарту E 1, прийнятому в Європі . Якщо товщина плити, з якої роблять шафи, тільки 16 мм – є дуже велика ймовірність, що замість обіцяної імпортної плити вам втюхають вітчизняну з точно таким же кольором (з імпортною плівкою). Поцікавтеся ще, скільки замірників-конструкторів у фірмі. Якщо більше 2 – це говорить про серйозний підхід до організації роботи і координації служб фірми, а якщо менше – можливі накладки організаційного порядку через несправність інформаційних потоків і сумісництві посад: наприклад, вантажник – він же дизайнер-конструктор, начальник виробництва – він же монтажник.

Схема обману.
З практики я знаю, як найчастіше обманюють клієнтів недобросовісні фірми, що виготовляють шафи-купе. Найбільша типова схема така: по телефону вам оголошують про “казкову” ціну на фірмову систему. Ви приїжджаєте в офіс і бачите зразок. Все дійсно так, система “рідна”, а ціна на 15-30% нижче, ніж в інших фірм. Вирішено: ви робите замовлення, підписуєте договір. Через 15 днів  вам привозять і збирають вашу шафу, ви, задоволений і щасливий, підписуєте акт приймання. Начебто все добре. До вас приїжджає сусід (друг, брат, знайомий експерт) дивиться і говорить: а двері-то їздять погано, якийсь дивний перекіс у них. Ви починаєте розглядати шафу критично: так, і колір рамок “пливе”, і їздять двері дійсно не так, як в офісі, коли вам показували зразок, і взагалі вона не їздить на роликах, а висить на верхній направляючих. Ситуація проста, як у грі з наперстками: показали вам оригінальну систему, а додому привезли дешеву підробку. Ви відкриваєте договір, а там ніде не фігурують слова “оригінальний” Командор . Отже купили ви просто якусь шафу-купе не дуже високої якості за більш високу ціну, ніж вона коштує насправді. А претензії пред’являти тут складно, оскільки докази типу “а мені показували щось інше і говорили, що у мене точно також все буде. . “На суд навряд чи подіють. Захист тут один: уважно читати договір перед тим, як поставити свій підпис. Ну і пам’ятайте “золоте правило” покупця: дешевий сир буває тільки в мишоловці.ЯКЩО шафа-купе, то KOMANDOR

Калькулятор шаф-купе

Отримати знижку

Питання - відповіді